Кешерю бележи, Румъния громи (видео)

Румъния надигра с 3:0 като домакин Литва в мач от Група 4 в Лига “С” и запази известни шансове да се бори за първото място в крайното класиране в тази група. Джордже Пушкаш изведе северните ни съседи напред в резултата още в 7-ата минута, след като би изпуснат от бранителите на Литва в наказателното поле и не пропусна да изпрати топката във вратата.

Нападателят на Лудогорец Клаудиу Кешерю бе точен за 2:0 с добавка от съвсем близко разстояние след спасяване на литовския страж две минути след началото на второто полувреме. В 65-ата минута Николае Станчиу изненада литовския вратар от фаул и направи победата на румънците класическа.

В класирането Румъния е на втора позиция с 9 точки, на 2 зад лидера Сърбия. Черна гора е на трето място със 7 точки, а Литва заема последното четвърто място с 0 точки. Победителят в групата ще бъде определен след изиграването на последните две срещи на 20 ноември: Сърбия - Литва и Черна гора - Румъния. По всичко изглежда обаче, че сърбите най-вероятно ще спечелят групата.

РУМЪНИЯ - ЛИТВА 3:0
1:0 Пушкаш (7)
2:0 Кешеру (47)
3:0 Станчиу (65)