Дания си осигури промоция за сметка на Уелс (видео)

Дания си осигури промоция в Лига А на Лигата на нациите, след като спечели с 2:1 при гостуването си на Уелс. Успехът гарантира на датчаните първото място в група 4. Те поведоха с гол на Йоргенсен в края на първото полувреме, а Брайтвайте направи 0:2 две минути преди края на редовното време. Секунди по-късно Гарет Бейл върна едно попадение, но домакините нямаха сили за нещо повече.

Отборът на Райън Гигс бе настроен да атакува и пропусна няколко възможности да поведе. Отлична контраатака на Дания наказа рискования подход на домакините, след като Йоргенсен откри в края на първата част. Тимът на Уелс натисна в опит да обърне мача през второто полувреме, но получи футболен урок. Каспер Шмайхел направи блестящо спасяване след удар от фаул на Бейл, а две минути преди края Брайтнайте осигури солиден аванс на гостите. Звездата на британците все пак се разписа, но опитът за натиск в края не доведе до изравнителен гол.

УЕЛС - ДАНИЯ 1:2

0:1 - Йоргенсен (42)
0:2 - Брайтвайте (88)
1:2 - Бейл (89)