Новият голмайстор на Бундеслигата отчая Вердер насред Бремен (видео)

Вторият в класирането преди началото на кръга в Германия тим на Борусия (Мьонхенгладбах) записа отличен успех с 3:1 над Вердер в Бремен и продължава силното си представяне. В двубой с множество шансове и пред двамата вратари гостите бяха по-съсредоточени пред гола, а и имаха в състава си футболист като Аласан Плеа. Лятното попълнение реализира и трите гола и то само в рамките на 13 игрови минути, с което предреши крайния изход. Френският нападател откри в 39-ата с удар по диагонала. В 48-ата той удвои след рикошет, а в 52-ата окончателно сломи домакините с точен изстрел за 3:0. Така Плеа излезе начело в голмайсторската листа с 8 попадения.

Всичко изглеждаше решено, но само седем минути след това Вердер върна единия гол чрез Нури Шахин. След това домакините имаха възможност дори да изравнят, но Макс Крузе пропусна от 100-процентова ситуация, а Клаудио Писаро удари гредата.

В крайна сметка Вердер записа трета поредна загуба и започва да се отдалечава от челните позиции, където се намираше само преди месец.