Майнц се справи с Фрайбург

Отборът на Майнц 05 надви като гост с 3:1 Фрайбург в среща от 11-ия кръг на Бундеслигата. Жан-Филип Гбамин (6), Жан-Филип Матета (18) и Карим Онисиво (75) отбелязаха за победителите, а Роланд Шалай (73) беше точен за Фрайбург.
Бившият тим на Тодор Неделев отправи цели пет точни удара през първото полувреме и успя да реализира две попадения. В шестата минута Жан-Филип Гбамин отбеляза след страховит диагонален шут от 25 метра - 0:1. В 18-ата домакините не изчистиха добре след корнер, получи се високо центриране към дузпата, където Жан-Филип Матета се разписа с глава - 0:2.
След почивката домакините се активизираха в търсене на изравняване. В 73-ата Шалай върна едно попадение след точна добавка от няколко метра. Едва три минути по-късно Карим Онисиво отчая Фрайбург с нов гол. Онисиво отне на границата на наказателното поле и насочи в мрежата от 15 метра за 1:3.