Етър излъга Верея с прекрасен гол на Боджадж (видео)

Отборът на Етър постигна много ценен успех с 1:0 като гост на Верея в среща от 15-ия кръг на Първа лига. Попадението за гостите от Велико Търново реализира Флорент Боджадж в 83-ата минута след добър пас на Пламен Гълъбов и добро пропускане на топката от страна на Иван Стоянов. С постигната победа днес момчетата на главния мениджър Красимир Балъков събраха актив от 21 точки, колкото имаха за целия минал редовен сезон. Тимът от Велико Търново е седми в класирането, а отборът на Верея продължава да заема последна позиция с едва 4 точки.

Гостите първи създадоха опасно положение пред вратата на противника с удар на Флорент Боджадж от далечна дистанция. Нападателят от Косово отправи доста плътен изстрел в 15-ата минута, който Георги Георгиев изби. Шест минути по-късно Аласана Мане повтори опита на Боджадж, но ударът му премина покрай левия страничен стълб. В 36-ата минута бранителят Пламен Гълъбов засече добро центриране на Мане от ъглов удар.

Защитникът надскочи двама футболисти на Верея, но ударът му не намери очертанията на вратата. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулев резултат след полувреме, в което тимът на Верея не успя да застраши нито веднъж вратата на Христо Иванов.

В 48-ата минута Етър организира добра атака, при която Крум Стоянов пусна добър пас в наказателното поле към Никола Колев. Полузащитникът пое, завъртя се добре с човек на гърба и стреля, но ударът му прелетя над напречната греда. В 56-ата минута Верея погледна по-уверено в предни позиции с атака по дясното крило. Здравко Илиев пусна прострелно центриране по земя в наказателното поле, което Дино Мартинович не успя да засече.

Аласана Мане опита отново да застраши вратата на Христо Иванов в 76-ата минута, но стреля неточно. В 80-ата минута Флорент Боджадж пропусна много добър шанс за гол. Нападателят бе останал непокрит на втора греда при центриране от левия фланг, но ударът му с глава бе крайно неточен. Три минути по-късно Боджадж не сгреши и изведе тима си напред в резултата. Нападателят получи добро подаване от Пламен Гълъбов, залъга с добро движение противников защитник и със силен удар с левия крак намери далечния ъгъл на вратата зад Георги Георгиев.

При паса на Гълъбов обаче трябва да се отбележи доброто действие на Иван Стоянов, който пропусна топката покрай себе си, за да може тя да достигне до Боджадж. До края на срещата силите на домакините не стигнаха до това да отбележат изравнително попадение и Етър се поздрави с победата в гостуването си в Стара Загора.

ВЕРЕЯ - ЕТЪР 0:1
0:1 Боджадж (83)