Селтик пак е в играта (видео)

След две поредни загуби в Лига Европа тимът на Селтик намери сили да надвие РБ (Лайпциг) с 2:1 и си върна шансовете за излизане от Група “В”. Двата отбора са с по 6 точки и ще трябва да определят кой ще последва Ред Бул (Залцбург), който е убедителен лидер с 12 точки след 5:2 над Розенборг и само чудо може да го измести от първата позиция. Норвежкият тим е последен без актив.

Шотландците извоюваха успеха в свой стил с голяма себераздаване. Двубоят беше двуостър с положения и пред двамата вратари, но в решителния момент и късметът помогна на Селтик, защото три минути преди края гостите удариха греда чрез Кевин Кампъл.

Иначе Киърън Тиърни изведе “детелините” напред в 12-ата минута с изстрел по диагонала, който се оказа труден за вратаря Ивон Мвого.

Германците създадоха няколко възножности и все пак успяха да изравнят в 78-ата минута, когато Жан-Кевин Огюстен се измъкна от защитата и забоде топката в мрежата за 1:1.

Тук си пролича духът на шотландците, защото в ответната атака те веднага си върнаха преднината. Точен беше френският талант Одсон Едуард.

Утехата за Лайпциг е, че отборът има предимство срещу Селтик в преките двубои, защото беше спечелил домакинството си с 2:0.

В следващия кръг на 29 ноември Селтик гостува на Розенборг, а Разенбалшпорт ще пътува до Австрия.