Симеон Славчев с цял мач при победа на Карабах

Националът Симеон Славчев започна като титуляр и остана цял мач на терена при победата на азербайджанския Карабах с 1:0 като гост на украинския Ворскла Полтава в двубой от четвъртия кръг на група Е на Лига Европа. Това беше първи успех за азерите в групата, като по този начин те спечелиха първите си три точки, колкото има и Ворскла. Лидер в потока е Арсенал с 10 точки, следван от Спортинг Лисабон със 7.

Карабах стигна до успеха с гол от дузпа в 12-ата минута с гол на Араз Абдулаев. Вратарят на Ворскла Богдан Шуст позна ъгъла, но не успя да отрази удара. Двубоят ще се запомни с двете прекъсвания на играта заради феновете на Ворскла. В 65-ата минута те запалиха пиротехниката си и реферът изведе двата отбора от терена, което наложи продължение от цели 12 минути.