Локо (ГО) с категорична победа над Фрегата, Пирин с успех над НСА (видео)

Хандбалният отбор на Локомотив (Горна Оряховица) категорично победи у дома Фрегата (Бургас) с 36:20 (15:11) в мач от 6-ия кръг на А РХГ, игран в спортна зала "Никола Петров".

Бърз и динамичен хандбал демонстрираха младите "железничари" от първия до последния съдийски сигнал. Домакините от Локомотив заслужено се оттеглиха на почивката при резултат 15:11 в своя полза. През втората част на терена имаше един отбор. Локомотив диктуваше играта и постепенно увеличи преднината си, за да се стигне до крайното 36:20.

"Много важна победа в труден за нас момент. Показахме бърз и динамичен хандбал. Имахме много пропуски, което не е нормално в такива мачове. Ще направим разбор и трябва да изчистим грешките. Нека се порадваме на победата. Поздравявам момчетата за добрата игра", заяви треньорът на Локомотив Йордан Димитров.

Така Локомотив е на 7-о място във временното класиране с 2 победи, 4 загуби и 4 точки, а бургазлии са на предпоследната 9-а позиция без успех и без спечелена точка до момента. В следващия 7-и кръг Локо отново е домакин и посреща Левски от град Левски, докато Фрегата приема НСА.

В последния мач от този 6-и кръг Пирин (Гоце Делчев) постигна 4-а поредна победа, този път като гости на НСА с 33:29 (16:14).

По този начин воденият от Николай Пиргов тим се изкачи на 3-о място с 4 победи, 1 равенство, 1 загуба и 9 точки. "Студентите" пък са на последното 10-о място без победа и спечелена точка. В 7-ия кръг Пирин е домакин на шампиона Локомотив (Варна), а НСА гостува на Фрегата (Бургас) в дербито на аутсайдерите.

Всички срещи от кръга са в неделя (11 ноември)