Лекция на Лудогорец във Велико Търново, Кешерю блести с хеттрик (видео)

Лудогорец си върна първото място в Първа лига, след като разгроми с 4:1 Етър във Влико Търново в мач от 14-ия кръг на първенството. Над всички в тази среща бе Клаудиу Кешерю, който се отличи с хеттрик, а едно попадение добави Марселиньо. Така румънецът се изравни на първото място в листата на стрелците със Станислав Костов от Левски, тъй като двамата имат по 13 попадения.

За домакините се разписа Аласана Мане в 36-ата минута.

Това бе най-малкото, с което се отърваха болярите, а веднъж и гредата ги спаси след шут на Козмин Моци.

Срещата започна с равностойна игра, но по-опасните атаки през първия четвърт час бяха в сметката на домакините. Те обаче не завършиха с удар към вратата на Ренан.

Постепенно Лудогорец натисна своя съперник и на два пъти пропусна да реализира. Първо, в 17-ата минута, Натанаел центрира опасно, но двама непокрити футболисти на гостите си попречиха и не успяха да отправят удар от 7-8 метра. Само 60 секунди по-късно Моци изстреля топовен шут, който се отби в напречната греда. Последва сериозно разбъркване в малкия пеналт и някоко шута, но в крайна сметка атаката бе спряна със засада на Лукоки.

Логичното се случи в 20-ата минута, когато Лудогорец откри резултата. Добра атака отдясно завърши с пас по земя на Кампаняро към Клаудиу Кешерю, който овладя на шест метра пред голлинията и без проблем вкара.

Само пет минути по-късно разградчани отбелязаха втори гол. Сисиньо пусна отлично към Лукоки зад гърба на защитниците, нападателят напредна по дясното крило и подаде към намиращия се на празна врата Марселиньо, за когото не бе проблем да покачи на 2:0.
В 35-ата минута орлите създадоха поредна възможност. Кешерю изведе Лукоки, който се засуети и топката му бе отнета. Секунди по-късно обаче Кешерю шутира от границата на наказателното поле в ръцете на Иванов.

Последва атака на Етър, която първоначално Лудогорец я отрази, но Сисиньо и Дяков сбъркаха при разиграването на топката, тя попадна в откъсналия се отляво Боджадж, той преодоля без проблем Моци и  върна много добре към намиращия се на празна врата Мане, за когото не бе проблем да намали на 1:2.

Разградчани бързо възстановиха преднината си от два гола. В 38-ата минута Кешерю се възползва от извеждащ пас на Сисиньо, овладя отдясно в наказателното поле и с диагонален шут с десния крак вкара за 3:1.

Орлите бяха близо и до четвърти гол няколко минути по-късно, когато Марселиньо се откъсна сам срещу вратаря, но набегът на бразилеца бе спрян с много спорна засада, която, по-скоро, не съществуваше. В заключителте секунди на първата част и Вандерсон опита да се разпише, но ударът му от 20 метра попадна в ръцете на вратаря Христо Иванов.

След почивката Лудогорец отново владееше инициативата и в 54-ата минута стигна до четвърто попадение. Марселиньо майсторски изведе Кешерю сам срещу вратаря, копвайки топката над централните бранители, и румънецът оформи своя хеттрик, покачвайки на 4:1.

Две минути по-късно нова комбинация Марселиньо-Кешерю като по чудо не завърши с гол на тарана. Секунди след това Кампаняро прати топката в мрежата на домакините, но попадението не бе зачетено заради несъществуваща засада.

В 70-ата минута Лудогорец за пореден път бе близо до нов гол. Резервата Жоао Паоло шутира, Иванов опита да спаси, топката се отправи към неговата мрежа, стражът на орлите я изби в корнер, а реферът Николай Йорданов реши да не зачете гола, тъй като, според него, тя не е преминала голлинията с целия си обем.

Да края на срещата темпото спадна, което даде шанс на Етър да върне едно попадение. Това можеше да стане в заключителните секунди на продължението, когато Боджадж стреля опасно, но Ренан спаси.

ЕТЪР - ЛУДОГОРЕЦ 1:4