Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Дузпа реши дербито на дъното - бруталната серия на Септември приключи (видео+снимки)

Отборът на Септември победи с 1:0 Верея в дербито на дъното на Първа лига. Срещата между последните тимове в родния елит от 14-ия кръг на шампионата бе решена от дузпа в средата на първата част. Асен Чандъров бе точен от бялата точка в 22-ата минута и това се оказа решаващо за успеха. Така тимът от София прекъсна ужасната си серия от десет поредни загуби и записаха първи успех от началото на август насам. Верея от своя страна остава единственият отбор без победа в Първа лига. Срещата не предложи много вълнуващи моменти за малобройната публика на стадион "Васил Левски", но все пак домакините бяха по-активният тим през целия двубой и заслужено стигнаха до трите точки.

83 Септември - Верея

Домакините не можеха да разчитат в този мач на контузените Иван Тилев и Димитър Костадинов. Треньорът Христо Арангелов пусна в игра Янко Георгиев на вратата и Стоянов, Николов, Бенга и Стоичков в защита. Фабиано и Мележде бяха двойката опорни полузащитници, а Чандъров бе в ролята на плеймейкър. Русев и Байду пък действаха на крилата, а на върха на атаката - Гади.

В същото време Верея пристигна в столицата в оптимален състав. Гостите излязоха с Георгиев под рамката и Илиев, Иванов, Косут и Курупис в отбрана. Ндомбоу, Тевия и Мечев действаха в средата на терена, а в предни позиции - Вушурович, Мелек и Огнянов.

В началото на мача двата тима стартираха с битка в средата на терена, но Септември по-бързо се ориентира в ситуацията и наложи натиск. По-голямата настъпателност даде резултат в средата на първата част. Резултатът бе открит от домакините в 22-ата минута. Фабиано нахлу в наказателното поле и бе препънат от Александър Ндомбоу, а съдията отсъди дузпа. Асен Чандъров застана зад топката реализира за 1:0.

През втората част Септември продължи да е по-активният тим и търсеше повече гола. На няколко пъти Байду и Гади опитаха да удвоят резултата, но пропуснаха. В средата на втората част пък и гредата спаси гостите от Стара Загора от второ попадение. Удар на Чандъров рикошира в крак на защитник на гостите и после се удар в горната греда.

Така в класирането Септември се откъсна от дъното, където правеше компания на днешния си съперник и вече има 12 точки на 13-а позиция. Верея пък е твърдо на последната позиция с едва четири точки и все още нито една победа.