Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Фенербахче измъкна геройско реми в суперсблъсъка с Галатасарай (видео)

Отборът на Фенербахче се добра до геройско реми 2:2 в супердербито на Турция срещу Галатасарай. Двата истанбулски гранда се изправиха един срещу друг в среща от 11-ия кръг на местната Супер лига. Домакините на “Тюрк Телеком Арена” водеха с 2:0 в началото на второто полувреме, но допуснаха съперникът да върне две попадения и да се добере до точката.

Галатасарай поведе в резултата в 31-ата минута, когато след центриране от корнер Азис свали с глава към Донк, който отблизо с гръб към вратата успя да прати топката в мрежата с технично изпълнение.

В 49-ата минута домакините удвоиха преднината си. Отново след корнер топката не бе изчистена добре и попадна в Линес, който със страхотен диагонален удар по земя вкара красив гол за 2:0.

В 66-ата минута обаче Фенербахче получи дузпа в своя полза за нарушение на вратаря Фернандо Муслера срещу откъсващия се Маурисио Исла. Матийо Валбуена пък бе точен от бялата точка за 2:1.

В 72-ата минута се стигна и до изравняване на резултата. Валбуена напредна в наказателното поле отляво и върна към Жаилсон, който с мощен удар от границата на пеналта оформи крайното 2:2.

Това не бе особено желан резултат и от двата тима. Галатасарай пропусна да се изкачи на върха в класирането и остава на 2-ата позиция с 20 точки и мач повече от лидера Истанбул Б. Фенербахче пък продължва да крета в долната половина на таблицата, като се намира на 15-ата позиция с 10 точки.