Делев герой за Погон в гостуването на Арка

Българският национал Спас Делев се превърна в герой за своя Погон в гостуването на Арка (Гдиня) от 14-ия кръг на полската Екстракласа. Той се появи като смяна и отбеляза победното попадения за състава от Шчечин за успеха с 3:2. За съжаление българско дерби не се получи, тъй като другият наш сънародник в състава на  Арка - Алекс Колев не взе участие в срещата.

Двата тима сътвориха истинсик трилър. гостите първи откриха резултата с гол на Адам Букса в 17-ата минута, но след това домакините направиха обрат с попадения на Михал Янота от дузпа в 24-ата и Лука Зарандия в 35-ата минута.

Отново Букса изравни резултата в 57-ата минута, а в 64-ата минута Делев донесе успеха на своя тим. Майевски стреля от фаул и след намеса на вратаря топката се отби от гредата, а българинът бе най-съобразителен, за да довкара отблизо за крайното 2:3.

С този успех Погон се изкачи до 7-ата позиция в класирането 19 точки. Арка пък вече е на 9-ото място със 17 спечелени точки.