Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Кадис взе преднина срещу Еспаньол за Купата на Испания

Отборът на Кадис взе минимална преднина от 2:1 срещу Еспаньол в първия двубой между двата тима от 1/8-финала за Купата на Испания. И трите попадения в мача паднаха през първата част.

Домакините откриха резултата още в 1-ата минута на двубоя чрез Деян Лекич, но в 36-ата минута каталунците изравниха чрез Хави Пулидо. В 41-ата минута Карим Азамум вкара втори гол за Кадис, който се оказа и победен за неговия тим.

Така Кадис ще има минимално предимство преди реванша на “RCD Stadium ”, но голът на чужд терен дава достатъчно сериозни надежди и на Еспаньол да сътвори обрат на свой терен и да се промъкне напред в турнира.