Емери: Не мисля, че разликата с Ливърпул е чак толкова голяма

Мениджърът на Арсенал Унай Емери бе силно разочарован след тежкото поражение с 1:5 от Ливърпул. Той смята, че резултатът не отразява реално разликата между двата отбора. Испанецът призна, че тимът му има доста работа за вършене, особено в защита.

"Мисля, че започнахме добре, но след нашия гол съперникът ни натисна много решително, а те имат играчи, които могат да направят разликата във всяка част на терена. Вкараха ни три бързи гола и това бе тежък момент. Това е ново чувство за нас - неприятно чувство, но все пак и от него можем да си вземем поуки. През второто полувреме трябваше да се изправим и да задържим позиции, както индивидуално, така и като отбор. Последните два гола паднаха от две дузпи. Според мен е хубаво, че ще въведат ВАР от следващата година. Това ще помогне на съдиите при някои трудни решения. Сега трябва да мислим за следващия мач във вторник. Според мен резултатът не показва реално разликата между нас и Ливърпул. Може би истината е някъде посредата между равенството от първия мач и днешния резултат", смята Емери.

Наставникът все пак уточни, че не се оправдава със съдиите, а освен това разкритикува работата в защита на неговите футболисти.

"Резултатът е ясен и съдиите нямат вина а него. Можем да открием някои позитиви в представянето ни. Например Ейнсли Мейтланд-Найлс игра като дясно крило, отбеляза гол и се представи на ниво. В защита обаче трябва да бъдем по-стабилни. Това е моя отговорност и трябва да търсим баланс. Нужен ни е баланс и в средата на терена. Загубихме с 1:5, но сега трябва сериозно да се съсредоточим към следващия мач на "Емиратс" и да покажем на нашите фенове, че можем да се изправим след подобна загуба", допълни испанецът.