Милан и Игуаин се отпушиха (видео)

Отборът на Милан надви трудно СПАЛ с 2:1 в среща от 19-ия кръг на Серия "А". Гостите поведоха в резултата чрез Андреа Петаня, който бе точен в 13-ата минута след рикошет в десния крак на Романьоли. "Росонерите" изравниха само три минути по-късно с прекрасен гол на Саму Кастийехо. В 64-ата минута Гонсало Игуаин изведе Милан напред в резултата. Пипита бе точен след добро подаване на Хакан Чалханоолу, а с днешния си гол сложи край на головата си суша в 846 минути. С днешния успех напрежението около Милан и наставника Дженаро Гатузо намаля. Преди дни тимът завърши наравно 0:0 с Фрозиноне, изравнявайки 34-годишен рекорд, в който грандът от Милано последно не успя да се разпише в четири поредни мача от Серия "А". Тогава, водени от Нилс Лидхолм, миланистите остават без гол срещу Торино, Авелино, Сампдория и Верона. Днес "росонерите" прекратиха тази зародила се тенденция в последно време и разпечатаха противниковата врата след близо 400 минути без гол.

Неприятната новина за всички миланисти е червеният картон на Сусо, който получи два жълти картона през второто полувреме. Испанската звезда на "росонерите" ще пропусне срещата за Суперкупата на Италия с Ювентус. Основна заслуга за днешната победа на Милан има и стражът Джанлуиджи Донарума, който предотврати сигурен гол в добавеното време след удар на Франческо Викари с глава от няколко метра. Това бе пореден силен мач на Джиджо, който направи няколко важни спасявания за гранда от Милано в предишните кръгове.

Футболистите на Дженаро Гатузо започнаха вихрено срещата с доста раздвижена игра в предни позиции, а опасен изстрел на Саму Кастийехо срещна тялото на бранител в "бяло-синьо". В 8-ата минута Алфред Гомис се намеси блестящо при центриране на Сусо към Алесио Романьоли. Минута по-късно Романьоли вкара топката във вратата на СПАЛ, останал непокрит на втора греда, но голът на капитана бе отменен заради засада.
В 13-ата минута гостите от СПАЛ излязоха напред в резултата с гол на Андреа Петаня. Нападателят получи дълго подаване от Паскуале Скиатарела, което овладя, завъртя се и стреля, а топката се отби в крака на Романьоли и връхлетя неспасяемо в мрежата на Донарума. Само три минути по-късно Милан изравни.
Неразчетено изчистване на бранител на гостите намери Саму Кастийехо непокрит в наказателното поле, а испанският футболист стреля силно в горния ляв ъгъл на вратата зад Гомис. И този път главният съдия получи сигнал от стаичката с ВАР, че голът ще бъде преразгледан, но в крайна сметка попадението бе зачетено.
В 36-ата минута Франк Кесие получи добра топка в наказателното поле, като потърси мигновено свой съотборник в зоната около точката за изпълнение на дузпа. Там Бакайоко бе най-съобразителен, но прати удара си над напречната греда. В 41-ата минута Хакан Чалханоолу комбинира с Тиемуе Бакайоко на границата на наказателното поле, но турският талант изгуби баланс и прати изстрела си встрани от вратата.
През първите десетина минути на втората част двата отбора достигаха доста трудно пред противниковата врата. В 57-ата минута Андреа Петаня пробва да затрудни Донарума с удар извън наказателното поле, но топката прелетя над напречната греда. В 62-ата минута наставникът на Милан Дженаро Гатузо прибегна към две смени с включването в игра на Давиде Калабрия и Патрик Кутроне.
И докато изваждането от игра на Иняцио Абате бе принудително, до Кутроне влезе на мястото на Саму Кастийехо с ясната идея Милан да играе с двама нападатели. Промените доведоха до мигновен ефект. Чалханоолу пусна брилянтен пас към Гонсало Игуаин, който преодоля защитник в наказателното поле и прати топката точно под горната греда за 2:1.
В 70-ата минута Хакан Чалханоолу бе намерен блестящо в наказателното поле, а около него нямаше нито един бранител на гостите. Турският национал овладя, след което потърся далечния ляв ъгъл със силен, но в същото време много техничен удар, който излезе в аут.

Миг по-късно изстрел на Бакайоко бе париран с висота от Алфред Гомис. В 77-ата минута Давиде Калабрия осъществи добър пробив, който обаче завърши с доста слаб удар по земя в ръцете на стража на СПАЛ.
В 78-ата минута Тиаго Сионек от състава на гостите стреля много опасно с глава след центриране от ъглов удар, а топката прелетя доста близо до десния страничен стълб. Три минути по-късно Гонсало Игуаин проби по аутлинията, след което пусна успоредно подаване към Франк Кесие, чийто удар премина високо над вратата. Това бе и последната изява на Пипита в мача, след което мястото му бе заето от Фабио Борини. В 85-ата минута гостите бяха много близо до изравнително попадение, но и този удар на Петаня излезе в аут.
В последната минута на редновното време Сусо получи втори жълт картон и респективно червен за нарушение срещу противников състезател, като остави тима си с човек по-малко. В добавеното време Джиджо Донарума направи феноменално спасяване при удар на Франческо Викари с глава от непосредствена близост, с което запази преднината на тима си и бе с основен принос за спечелените три точки днес.

МИЛАН - СПАЛ 2:1
0:1 Петаня (13)
1:1 Кастийехо (16)
2:1 Игуаин (64)

МИЛАН (4-3-3): Джанлуиджи Донарума, Иняцио Абате, Кристиан Сапата, Алесио Романьоли, Рикардо Родригес, Тиемуе Бакайоко, Франк Кесие, Хакан Чалханоолу, Сусо, Гонсало Игуаин, Саму Кастийехо

СПАЛ (3-5-2): Алфред Гомис, Фелипе, Коста, Тиаго Сионек, Кевин Бонифаци, Ясмин Куртич, Симоне Мисироли, Паскуале Скиатарела, Андреа Петаня, Мирко Антенучи, Лоренцо Дикман