Евертън не успя да наруши домакинската традиция на Брайтън (видео)

Евертън отново се върна към неубедителни игри и загуби с 0:1 при визитата си на Брайтън в мач от 20-ия кръг на английския шампионат, с което остава с една победа от пет кръга насам. Юрген Локадия реализира попадението след час игра, като се възползва от рикошет в тялото на Андре Гомеш. С този успех “чайките” слагат край на серията си от четири двубоя без успех. Само преди три дни те направиха 1:1 с Арсенал, а с тези 3 пункта вече са на цели 11 от опасната зона. Освен това Брайтън се доказа като домакински тим, след като от 43 спечелени през календарната година точки 33 бяха завоювани на техния стадион.

Футболистите от двата отбора удариха по една греда, а през първото полувреме изстрел на Ричарлисон беше избит от голлинията на вратата на Брайтън, след като преди това стражът Дейвид Бътън допусна нелепа грешка.

Евертън беше по-силният тим преди почивката - основно заради мудните действия на домакините.

През втората част обаче съставът на Крис Хютън показа друго лице и в 60-ата минута стигна до гол. Паскал Грос центрира от корнер, последва рикошет, след който Локадия заби кълбото в мрежата. Първоначално обаче страничният съдия вдигна флага за засада на холандеца, но изглежда, че главният арбитър Андрю Мейдли видя по-добре ситуацията, защото правилно посочи центъра, тъй като въпросното отклоняване на топката дойде от тялото на халфа на “карамелите” Андре Гомеш.

Само две минути след това ливърпулци пропуснаха да изравнят, след като Ричарлисон шутира и Бътън изби изстрела му в гредата си.

Евертън тръгна смело да търси поне точката, но в 87-ата минута за малко да допусне второ попадение. Тогава Гилфи Сигурдсон центрира от свободен удар и Курт Зума засече с глава, но топката се отби в напречната греда.

Евертън ще постави началото на двубоите за 2019-а година с домакинство на Лестър на 1 януари. Ден по-късно Брайтън ще гостува на Уест Хам.