Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Уотфорд и Нюкасъл поделиха точките в мач на разменена доминация

Нюкасъл и Уотфорд не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в мач от 20-ия кръг на Премиър лийг. Уотфорд влезе в срещата от позицията на десети в класирането с общо 27 точки, докато техният противник бе на 15-a позиция с десет по-малко.

Домакините започнаха по-активно срещата и създаваха впечатлението, че контролират случващото се на терена, но така и не успяваха да достигнат до опасни положения, които да застрашат вратата на Мартин Дубравка.

В отговор гостите изненадаха феновете на “Викъридж Роуд” и поведоха с 1:0 в 29-ата минута. Центриране отляво на Мат Ричи намери непокрития Хосе Саломон Рондон, който прати топката неспасяемо зад Бен Фостър. Веднага след попадението "свраките" имаха още две положения, при едно от които отново Рондон се оказа очи в очи със стража на домакините, но Фостър успя бързо да напусне наказателното си поле и да изчисти топката в тъч. В 40-ата минута попадение на венецуелеца бе отменено правилно поради засада.

През втората част играчите на Рафа Бенитес започнаха по-активно и отправиха няколко удара по посока на вратата на Уотфорд, но не успяха да реализират второ попадение. След 60-ата минута “стършелите” започнаха по-често да поглеждат към вратата на Нюкасъл. В 82-ата минута Уотфорд достигна до изравняването, когато резервата Абдулай Дукуре бе намерен непокрит в наказателното поле след центриране отдясно на Жерар Деулофеу и заби топката в горния десен ъгъл на Дубравка.

Дукуре можеше да се превърне в абсолютен герой за своя тим, но пропусна страхотен шанс в 92-ата минута. Центриране от дъгата пред наказателното поле го намери непокрит около точката за дузпа, но Дукуре я прати в страни от вратата. Така двата отбора си разделиха по една точка, като Уотфорд се изкачи с една позиция и вече е девети, докато Нюкасъл продължава да заема 15-ото място в клсирането.