Пламен Константинов и Локо (Новосибирск) загубиха важен мач в Русия

Отборът на Пламен Константинов и воденият от него тим на Локомотив (Новосибирск) загубиха важното си гостуване на Кузбас в Кемерово с 0:3 (20:25, 24:26, 17:25) в мача от 10-ия кръг в Суперлигата ан Русия.
Това бе трето поражение за “железничарите” от началото на шампионата на Русия и с актив от 20 точки, те останаха на 4-а позиция във временното класиране.

Кузбас записа 8-а победа и с актив от 25 точки се утвърди на второто място.

Волейболистите на Кузбас поведоха с 4:1 в началото на двубоя. Локомотив съумя да изравни при 4:4 след няколко добри сервиса на Марко Ивович. Руският национал Антон Карпухов изпълни няколко добри начални удара и Кузбас поведе с 9:6. Възпитаниците ан Туомас Самелвуо дръпна със 17:14 и Пламен Константинов смени Сергей Савин с Алексей Родичев. Кузбас стигна лесно до 23:17. Ас на Илияс Куркаев и атака на Марко Ивович намали разликата до 20:23. Тимът от Кемерово затвори първата част с 25:20 след ас на Виктор Полетаев.

В началото на втория гейм Локомотив поведе с 4:2 след ас на Марко Ивавич. Възпитаниците на Пламен Константинов дръпнаха с 8:4. Домакините от Кузбас не само, че съумяха да изравнят резултата, но дори и поведоха с 13:11. Домакините продължиха да водят с 2 точки при 17:15. Пламен Константинов замени разпределителя си Фабиан Джизга с Максим Шулгин и либорото си Роман Мартинюк с Артьом Ермаков. Кузбас поведе с 4 точки при 21:17. волейболистите на Локомотив успяха да изравнят при 21:21. Играта продължи точка за точка, а в края на втората част триумфираха домакините с 26:24.

Третата част започна с много равностойна игра, която продължи до 9:9. Кузбас успя да дръпне с 3 точки при 12:9. Пламен Константинов взе прекъсване, след което върна в игра двукратния световен шампион с Полша Фабиан Джизга, който замени Максим Шулгин. Тази смяна не пречупи устрема на домакините, които поведоха с 14:9, а към края на гейма резултатът стана 22:15. След дълго отсъствие и претърпяна операция в игра за Локомотив се завърна капитанът Николай Павлов. Кузбас спечели убедително третата част с 25:17 и мача с 3:0 гейма.

Константин Бакун стана най-резултатен за Локо с 14 точки (1 ас, 1 блок, 52% ефективност в атака). Марко Ивович добави още 9 точки (1 ас, 40% ефективност в атака, 7% перфектно и 50% позитивно посрещане).

За Кузбас Виктор Полетаев заби 17 точки (1 ас, 2 блока, 58% ефективност в атака), а Ярослав Подлесних добави още 14 точки (1 ас, 1 блок, 82% ефективност в атака, 31% перфектно и 50% позитивно посрещане).
Това бе втора загуба за сезона за Локомотив от Кузбас за този сезон, след загубата на финал в турнира за Купата на Сибир и Далечния Изток през септември.
КУЗБАС (КЕМЕРОВО) - ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК) 3:0 (25:20, 26:24, 25:17)