Гатузо: Няма нужда да търсим виновни

Наставникът на Милан Дженаро Гатузо беше крайно разочарован от поражението с 0:1 от Фиорентина на "Сан Сиро", която изхърли "росонерите" от четвъртата позиция и развали коледните празници на миланския гранд.

"Деликатен момент, но на отбора не може да се каже нищо, тъй като имахме доста проблеми. Днес нямахме и късмет, тези които играха го сториха добре, не получихме нито един удар в нашата врата (освен попадението). Няма нужда да търсим виновни, отборът преживява тежък момент", сподели треньорът на "червено-черните". 18-кратните шампиони на Италия нямат гол вече от над 290 минути в Серия "А".

"Проблем пред гола? Днес импровизирахме в халфовата линия. Разбира се, че можем да играем в атака по-добре, но имахме 4-5 възможности за попадения, които не реализирахме. Освен това трябва да стигнеш до удар, нещо което не е толкова лесно. Рикардо Монтоливо? Маури изигра добър мач, Монтоливо не е играл, като му липсват минути, за да пусна някой трябва да ми е харесал в тренировките. Другите са по-подготвени от Монтоливо, но не е правилно, ако след този мач говорим за Монтоливо. Трансфер на Игуаин? Въпрос към ръководството, аз го искам, като с него си говоря за футбол. Не преживява най-добрия си момент, но докато е в Миланело е важен играч за Милан, който трябва да бъде използван на 100%. Много е нервен? Всеки нападател е нервен, когато не се разписвал (аржентинецът няма гол в 8 поредни мача)", коментира Гатузо.