Фрайбург си гарантира спокойствие през паузата

Фрайбург надви последния в таблицата Нюрнберг с 1:0 при визитата си от финалния есенен кръг в Бундеслигата и ще очаква подновяването на първенството на 7 точки от опасната зона. В същото време домакините нямат победа вече от 11 кръга, но пък и положението им не е критично, защото са на едва 3-4 точки от спасителния бряг.

Най-добрият играч на Нюрнберг за есента Вирджил Мисиджан можеше да вкара гол още преди изтичането на първата минута. Бившият футболист на Лудогорец отправи силен удар, но той мина край гредата.

Фрайбург стигна до успеха след попадение на Мануел Гулде в 19-ата минута. Тогава Кристиан Гюнтер центрира и Мануел Гулде съвсем леко закачи топката, за да спре тя в мрежата на Фабиан Бредлов.

След това гостите не се пропукаха в защита и успяха да запазят аванса си.