Джейми Варди ужили болезнено Челси на "Стамфорд Бридж" (видео)

Лестър изненада Челси, като спечели с 1:0 на “Стамфорд Бридж”. Единственото попадение в мача бе дело на Джейми Варди в 51-ата минута. Тогава английският национал завърши отлична контраатака на гостите с мощен удар покрай Кепа. “Лисиците” изиграха много силен мач и след почивката имаха и други възможности. Отборът на Сари пък пропусна своите шансове. Азар не се възползва от добър шанс през първото полувреме, а Алонсо удари греда малко преди края.

Първата домакинска загуба на Челси, откакто Маурицио Сари пое клуба, позволи на Арсенал да се изравни по точки със “сините”. Двата отбора имат по 37 точки, като са съответно четвърти и пети.

Лестър можеше да си усложни гостуването на "Стамфорд Бридж" още в третата минута на мача. Тогава Чудхури влезе твърдо на Еден Азар. Топката стигна до Давид Луис, който я задържа, изчаквайки белгиецът да се изправи. След това изпрати дълго подаване към Вилиан. Бразилецът не успя да играе с нея, както и Шмайхел, и тя можеше по необичаен начин да се озове в мрежата.

След тази ситуация домакините имаха контрол върху случващото се на терена, като спокойно грядаха атаки и търсеха пролука в защитата на съперника. “Лисиците” обаче бяха добре огранизира, а и имаха своите моменти пред вратата на Кепа. Отличен пробив на Бен Чилуел завърши с двойно подаване с Мадисън, но Давид Луис успя да се намеси и да изчисти. Секунди по-късно Олбрайтън намери с великолепно центриране Уес Морган в наказателното поле. Ударът с глава на защитника обаче не намери целта.

В 17-ата минута лондончани бяха много близо до откриване на резултата. След ъглов удар, изпълнен от Вилиан, Педро отклони топката с глава, а Давид Луис не успя да я засече на далечната греда. Тимът на Сари владееше топката в големи периоди, но не стигаше до чисти положения в следващия период от двубоя. В 33-ата минута грешка на Магуайър можеше да доведе до гол. Бранителят загуби топката, което позволи на Азар да се обърне и да се откъсне. Белгиецът навлезе в наказателното поле и с мощен удар нацели горната греда.

Малко преди почивката страхотен далечен удар на Ндиди бе отразен от Кепа. Испанският вратар направи отлично спасяване и запази резултата нулев. В края на полувремето Челси натисна и стигна до слаб удар на Вилиан, а след това Жоржиньо отправи изстрел, но Шмайхел се справи.

Втората част започна с атаки на домакините, но в 51-ата минута блестяща контраатака на Лестър доведе до първия гол в мача. Топката стигна до Мадисън, той изведе Варди, който заби топката покрай Кепа. Това бе първото попадение, което “сините” допускат на “Стамфорд Бридж” от 4 ноември насам.

Тимът на Сари тръгна да изравнява, но съперникът му вече играеше с различна увереност. Въпреки това Азар бе изведен на добра позиция. Той стреля от малък ъгъл и Шмайхел се справи. Лондончани обаче бяха объркани, а “лисиците” все по-често огранизираха опасни контраатаки. При една от тях след центриране на Олбрайтън Кепа изпусна топката, а Варди опита с пета да я насочи към мрежата. Аспиликуета успя да блокира удара.

Сари се опита да промени нещо, като пусна в игра Оливие Жиру, а след това и Фабрегас. Нападенията на гостите обаче носеха по-голяма опасност и Кепа трябваше да се справя с нисък удар на Олбрайтън, който през целия двубой създаваше проблеми на защитата на домакините. В самия край все пак Челси натисна и можеше да изравни. Първо Рюдигер отправи удар с глава от добра позиция след ъглов удар, но топката мина встрани от вратата. След това Алонсо бе изведен сам срещу Шмайхел. Той прати топката в гредата, като за него това бе пета греда от началото на сезона.

ЧЕЛСИ - ЛЕСТЪР 0:1
0:1 - Варди (51)