Монако с първа победа у дома за сезона

Двоен повод за радост имаха феновете на френския Монако. Воденият от Тиери Анри тим постигна първа домакинска победа за сезона, след като надви с 1:0 Лориен и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на лигата във Франция.
В предишните си 11 мача на “Луи II” Монако записа осем загуби и три равенства. Победното попадение за “монегаските” отбеляза 18-годишният Жулиен Бианконе в 70-ата минута.
Сензацията на вечерта беше отпадането на Олимпик Марсилия, който отстъпи след дузпи пред Страсбург. В редовното време двубоят завърши 1:1, а при наказаталните удари Страсбург се наложи с  4:2.
В останалите мачове втородивизионният Льо Авър победи с 2:1 Ним, Дижон отстъпи у дома с 0:1 пред Бордо, Рен се справи с Нант с 2:1, а Ница отпадна след дузпи от Гинган (0:0, 1:3 при дузпите”.