Хофе продължи с равенствата и в Бремен

Вердер (Бремен) и Хофенхайм завършиха 1:1 в двубой от междинния 16-и кръг в Бундеслигата. Съперниците си размениха по едно полувреме и по един гол в периодите, в които доминираха. Леонардо Битенкурт откри в полза на гостите в 31-ата минута, а в 57-ата Теодор Гебре Селасие изравни.

Преди този мач Хофе беше в серия от 4 поредни равенства и поизостана от топ 4. Старши треньорът Юлиан Нагелсман можеше да разчита на всичко най-добро в търсене на първа победа от 7 октомври. В атака гостите започнаха с Андрей Крамарич, Адам Салай и Жоелинтон, а на пейката остана английският талант Рейс Нелсън. Вердер беше в много по-лоша форма. След силното начало на сезона, "бременските музиканти" допуснаха 5 загуби в 7 мача и се смъкнаха в средата на таблицата. През уикенда тимът на Флориан Коофелт измъчи лидера Борусия (Дортмунд), но отстъпи с 1:2. Днес целта беше поне точка, а надеждите на феновете се свързваха основно с капитана Макс Крузе, който единствен се представя на ниво в последните седмици.

Вердер показа хъс и агресия в началните минути, но постепенно по-силната халфова линия на Хофенхайм взе надмощие. Гостите действаха с повече креативност и заслужено поведоха след половин час игра, когато Битенкурт простреля Иржи Павленка. Голът стана след пробив по левия фланг на Нико Шулц и добро подаване, което задължи Битенкурт да насочи топката в мрежата.
Малко след почивката Крузе пропусна да изравни, но това стори Теодор Гебре Селасие в 57-ата минута. Чешкият национал беше точен с глава след центриране на Лудвиг Аугустинсон.

До края Вердер направи всичко възможно да стигне до пълен обрат и беше по-добрият отбор, но не можа да се възползва от няколко разбърквания пред вратата на Хофе. Ветеранът Клаудио Писаро влезе в 86-ата минута и нямаше достатъчно време да се прояви.