РБ Лайпциг повали Кьолн в голово шоу (видео)

РБ Лайпциг постигна изразителна победа с 4:2 в гостуването си на Кьолн от 29-ия кръг в Бундеслигата. Двата тима направиха доста приятен за гледане мач с положения и пред двете врати и цели шест попадения, но класата на гостите се оказа по-голяма и те логично си тръгнаха с трите точки от "Райн Енерги Щадион". Джон Кордоба (7) изведе "Козлите" напред, но Патрик Шик (20), Кристофър Нкунку (38) и Тимо Вернер (50) обърнаха нещата в полза на гостите. Антони Модест (55) върна за кратко интригата, но Даниел Олмо (57) сложи точка на спора.

Кьолн откри резултата с първата си по-добра атака в мача. В 7-ата минута Елвис Реджбекай бе изведен на скорост и от малък ъгъл нацели гредата, топката обаче се върна в краката на Кордоба, който без забавяне я прати в мрежата за 1:0.

В 20-ата минута обаче резултатът бе изравнен. При едно центриране в наказателното поле Патрик Шик се извиси и с глави отбеляза за 1:1.

Гостите направиха пълен обрат в 38-ата минута, когато Нкунку получи чудесен извеждащ пас между двама защитници и оснала очи в очи с вратаря технично отбеляза за 1:2.

В началото на втората част РБ ЛАйпциг увеличи преднината си след светкавична контраатака. Вратарят Петер Гулачи улови една центрирана топка и без забавяне я прати в предни позиции към Тимо Вернер, който надбяга защитниците на съперника и хладнокръвно реализира за 1:3.

"Козлите" върнаха интригата в 55-ата минута със страхотен гол на Антони Модест с изстрел от далечна дистанция.

Радостта на домакините обаче бе кратка и в 57-ата минута при едно центриране от корнер топката не бе избита добре и се озова в Олмо, който с изстрел от границата на пеналта бе точен за 2:4.

Любопитна ситуация имаше в 72-ата минута, когато съдията отсъди дузпа за Кьолн, но след това разгледа ситуацията с помощта на ВАР и промени решението си.

Така РБ Лайпциг взе своето от този мач и си върна 3-ото място в таблицата с 58 точки. Кьолн пък няма победа вече пет поредни мача и остава на 11-ото място с 34 точки.