Фантастично! Бивш играч на Манчестър Юнайтед (защитник) с хеттрик за 25 минути (видео)

Холандският гранд Аякс помете с 8:0 на “Амстердам Арена” последния в подреждането Граафшап в мач от 16-ия кръг на Ередивизи. Така Аякс продължава да е втори в класирането, само на 2 точки зад лидера ПСВ Айндховен. Любопитно за отбелязване е, че ПСВ и Аякс имат абсолютно еднаква голова разлика след първите 16 кръга - 57:7.

Днес двама футболисти реализираха по три попадения за Аякс днес - Хаким Зиех (32, 62, 69) и Дейли Блинд (65, 75, 90). Автори на другите два гола станаха Душан Тадич (18) и Нусаир Мизрауи (25).

Интересното в случая е, че Дейли Блинд, бивш играч на Манчестър Юнайтед, е централен защитник, а трите си гола отбеляза в рамките на само 25 минути.

При това, първият от головете на 28-годишния бранител бе доста впечатляващ - с топовен изстрел от доста далечно разстояние. След това Блинд порази целта с воле от границата на вратарското поле след центриране от корнер, а в самия край на двубоя оформи крайния резултат с шут от близко разстояние.