Лил се справи с Ним дори и с десет души

Отборът на Лил се наложи с 3:2 като гост над Ним в среща от 18-ия кръг на френското първенство. "Кучетата" събраха 34 точки и се очертават като единствения отбор, който ще се опита да преследва лидера и шампион Пари Сен Жермен. Парижани имат 10 повече и отложено гостуване в източната част на страната в Дижон.

Гостите поведоха с 3:0 в първите 66 минути игра, въпреки че останаха с 10 души още в 16-ата минута заради червения картон на Жозе Фонте. В края на срещата домакините от Ним намалиха до 2:3, но в крайна сметка Лил задържа аванса си.

Двата отбора трябва да бъдат доволни, че успяха да направят добър мач с доста емоции и горещи моменти въпреки лошото време. Отстраняването на Жозе Фонте в рамките на четвърт час игра за думи, които вероятно не са били никак любезни към помощник-съдията, даде ново измерение на мача, след като Лил вече беше взел преднина от 1:0 с гол на Рафаел Леао още в 4-ата минута. Но защитата на гостите успя да се пренареди, след като авторът на попадението напусна за сметка на Едгар Ле. Три минути преди края на първото полувреме Лил поведе с 2:0 благодарение на попадението на Джонатан Бамба, който засече подаване на Мехмет Челик, а Антони Бриансон не успя да противодейства в защита.

Бамба асистира за третото попадение в мача в 66-ата минута, дело на партньора му в атаката Никола Пепе, за когото това е 12-и гол от началото на сезона. Само две минути по-късно домакините върнаха един гол чрез Рашид Алиуи, но въпреки това резултатът се запази такъв до последните минути. Крайното 2:3 беше оформено от Клеман Депре в 92-ата минута, но Ним нямаше време и сили за нещо повече. Ним остава на 10-о място с 23 точки.