Наполи грабна трите точки с блестящ гол в добавеното време (видео)

Тимът на Наполи се поздрави с трудна, но важна победа с 1:0 при гостуването си на Каляри в мач от 16-ия кръг на Серия “А”. Двубоят вървеше към 0:0, но в първата минута на добавеното време гостите от Неапол получиха право да изпълнят пряк свободен удар близо до дъгата на наказателното поле и фронтално срещу вратата на тима от Сардиния. Зад топката застана Аркадиуш Милик и с великолепен изстрел полският нападател опъна мрежата зад безпомощния страж Алесио Краньо.

Малко по-рано през второто полувреме, в 67-ата минута, Милик имаше малшанса да уцели напречната греда след чудесен удар с глава. Минута по-рано пък домакините пропиляха златен шанс за гол, след като Диего Фариас стреля над вратата на Давид Оспина с глава от отлична позиция.
В крайна сметка воденият от Карло Анчелоти взе своето и запази изоставането си от 8 точки от лидера в класирането Ювентус. “Партенопеите” са втори с вече 38 точки, на 6 пред третия Интер.