Рапид сложи край на европейската мечта на Рейнджърс (видео)

Рапид (Виена) победи с 1:0 Глазгоу Рейнджърс на "Алианц Щадион", благодарение на което се класира за следващата фаза на Лига Европа. Домакините имаха нужда от точка, за да продължат напред, докато шотландският тим трябваше да спечели, за да играе в Европа и напролет. Деян Любичич реализира единственото попадение шест минути преди края, с което донесе трета победа на Рапид в Група G.

Стивън Джерард бе направил цели седем промени в състава си, недоволен от представянето на своите играчи в мача с Дънди в неделя (1:1).  Бериша започна в атака за домакините.

Гостите имаха страхотна възможност да излязат напред в 22-рата минута. Таверние центрира от свободен удар, а Голдсън засече с глава, но топката срещна напречната греда. Това бе и единствената чиста възможност през първото полувреме, в което Рейнджърс имаше леко предимство по отношение на владеенето на топката.

В 82-рата минута изстрел на Таверние от 20-инa метра бе избит от стража на домакините, а две минути след това Рапид нанесе своя удар. Макрегър не успя да изчисти добре с крак, слагайки началото на домакинската атака. Играчите на Рапид разиграха добре, Любичич получи в наказателното поле и стреля ниско - 1:0.

Виляреaл и Рапид продължават в следващата фаза, като и двата тима завършват с по 10 точки. Рейнджърс, за който това бе втора загуба в 14-те мача на тима в Лига Европа през този сезон, финишира с шест точки. Спартак (Москва) е на последно място с пет пункта.