Пари Сен Жермен не трепна в Белград (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига като победител в група С. Парижани разгромиха с 4:1 като гост Цървена звезда в Белград, докато в голямото дерби в групата Ливърпул надви Наполи с 1:0 и също продължава напред.

25 Цървена звезда - ПСЖ

И в Белград парижани не срещнаха проблеми със Звезда, след като бяха победили този съперник с 6:1 на "Парк де Пренс". Любопитното е, че това беше първа загуба за сръбския първенец у дома, който завърши преди това 0:0 с Наполи и победи с 2:0 Ливърпул, но срещу Неймар и компания не оказа противодействие.

Единсон Кавани откри още в 9-ата минута, което промени изцяло плановете на домакините за мача. В 40-ата минута Неймар удвои, а през втората част Маркиньос и Мбапе довършиха започнатото. За Звезда почетно вкара Марко Гобелич в 56-ата.

Над всички на стадион "Райко Митич" беше световният шампион Килиан Мбапе, който се оказа замесен в три от попаденията за парижани. Той изработи гола на Кавани, като при една контраатака се оказа недостижим за отбраната на домакините и подаде на непокрития уругвайски нападател, който отблизо откри. След това Мбапе беше и в основата на атаката, довела до втория гол във вратата на бившия страж на Лудогорец Милан Борян, дело на Неймар, който впечатли с блестяща техника.

Гобелич върна надеждите на домакините поне за равенство в 56-ата минута, но четвърт час преди края Маркиньос сложи точка на спора с гол с глава след центриране на Анхел ди Мария. В самия край Мбапе увенча добрата си игра с гол след подаване на Неймар. Така ПСЖ спечели в последния кръг сочената като група на смъртта и чака жребия за елиминациите.