Валядолид превзе Сан Себастиан

Отборът на Валядолид наказа с 2:1 Реал Сосиедад на "Аноета" в мач от 15-ия кръг на испанското първенство. Гостите от "Хосе Сорийя" поведоха с две попадения в 16-ата и 54-ата минута, а "чури урдин" върнаха само един гол до края.
През първото полувреме гостите от Кастийя и Леон стояха много добре в защитен мач и същевременно контраатакуваха опасно. В 16-ата минута домакините загубиха топката в опасна близост, Оскар Плано подаде към Тони Вийя, който отбеляза със силен удар в близкия горен ъгъл - 0:1. “Бяло-виолетовите” имаха още няколко добри положения за гол, но Мигел Моя се намеси добре. Най-чистата ситуация пред “чури урдин” дойде след комбинация между Вилиан Жозе и Хуанми в 32-ата минута. Първият беше преодолял вратаря и почти от аутлинията изрита топката в крака на Хуанми, който нямаше време за реакция.
В 52-ата публиката не разбра как Вилиан Жозе не стигна до топката почти сам на сантиметри от голлинията. В 54-ата Моя направи фрапантна грешка, която донесе гол в мрежата му. Испанският страж незнайно защо излезе извън наказателното си поле, Антонито го задмина и насочи към вратата. Положението не беше толкова опасно и ако стражът беше останал до вратата, най-вероятно щеше да последва центриране. В 62-ата сансебастианци се върнаха в мача. След центриране от корнер Робен Ле Норман игра с глава на втора греда и насочи в малкото наказателно поле, където Микел Оярсабал чукна в мрежата - 1:2. В 68-ата Сандро Рамирес изпрати същинска "бомба" към вратата на Жорди Масип - топката профуча покрай гредата. До края домакините изпуснаха още няколко положения.