Лацио повтори издънката на Рома (видео)

Отборите на Лацио и Сампдория завършиха наравно 2:2 в среща от 15-ия кръг на Серия “А”. “Орлите” повториха издънката на Рома отпреди няколко часа, след като допуснаха късно изравняване дълбоко в добавеното време на двубоя. Отново в продължението Чиро Имобиле бе извел Лацио напред в резултата след дискусионна дузпа, която бе отсъдена с помощта на ВАР. В 21-ата минута Самп поведе с гол на Фабио Куалярела, а в 79-ата Франческо Ачерби възстанови равенството. В петминутното добавено време Чиро Имобиле изведе римляните напред в резултата след дузпа за игра с ръка на Йоаким Андерсен. И когато футболистите на Симоне Индзаги предусещаха, че са спечелили, останал с човек по-малко, отборът на Самп изравни дълбоко в добавеното време с гол на резервата Рикардо Сапонара.
В 14-ата минута Чиро Имобиле вкара топката във вратата на Сампдория, но попадението му бе отменено заради засада. До ситуацията се стигна след неразчетено изритване на топката от страна на стража Емил Аудеро, който буквално изрита топката в главата на Фелипе Кайседо. От глава на нападателя топката попадна в Чиро Имобиле, който отбеляза, но страничният съдия бе вдигнал флага за засада.
В 21-ата минута Сампдория разигра добре топката в близост до наказателното поле на Лацио. Пас на Гастон Рамирес достигна до Никола Муру, който пусна успореден на голлинията пас към Фабио Куалярела, а той не сгреши от непосредствена близост и изведе “моряците” напред в резултата. В 27-ата минута Чиро Имобиле направи доста добър пробив, като преодоля трима защитници, но стреля право в Аудеро. В добавеното време на първото полувреме изстрел на Имобиле срещна тялото на Бережински, а от последвалия рикошет топката се отби в страничния стълб.
В 52-ата минута Аудето трябваше да се намесва след опасен удар от малък ъгъл на Сенад Лулич. Три минути по-късно Марко Пароло също излезе на стрелкова позиция, но ударът му не намери очертанията на вратата. В 71-ата минута Хоакин Корея пропиле прекрасна възможност да изравни резултата. Нападателят бе изведен от Чиро Имобиле зад гърба на защитата, но не успя да преодолее Аудеро, който блокира удара с върха на пръстите си на крака.

В 77-ата минута Сергей Милинкович-Савич също имаше възможност да стреля към вратата на “моряците”, но ударът му попадна в ръцете на стража. Две минути по-късно Лацио изравни с гол на Франческо Ачерби. Центриране от ъглов удар достигна до Марко Пароло, който показа страхотна импровизация, подавайки с пета към Ачерби, а бранителят от метър разстояние не сбърка. В 85-ата минута Лулич сложи топката на главата на Милинкович-Савич, а сърбинът, промъкнал се между двама защитници на Самп, не успя да насочи удара си в очертанията на вратата.

Две минути преди края на редовното време Имобиле пое, завъртя се добре и стреля, а Аудеро в първия момент изпусна топката, която впоследствие успя да улови. В добавеното време Бережински получи втори жълт и респективно червен картон, след като бранителят спря обещаваща атака на Лацио, поваляйки Хоакин Корея в близост до наказателното поле. В 95-ата минута римляните получиха възможността да изпълнят 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Андерсен в наказателното поле. С помощта на ВАР главният съдия отсъди дузпа, реализирана от Чиро Имобиле.
И когато изглеждаше, че Лацио е спечелил, Самп нанесе своя удар с човек по-малко в 99-ата минута с гол на Рикардо Сапонара, който прехвърли Томас Стракоша с прекрасен удар.