Севиля изпусна първото място в последната секунда (видео)

Севиля беше на секунди от излизане начело в Ла Лига, но точно тогава допусна изравняване за крайното 1:1 при гостуването си на Валенсия в мач от 15-ия кръг. Муктар Диакаби се разписа с глава в ситуация, при която поне двама негови съотборници бяха в засада, но не и той. Преди това Пабло Сарабия беше реализирал за севилци в 55-ата минута и те вече предвкусваха как задминават Барселона поне за няколко часа. В крайна сметка обаче те взеха само точка и се изравниха с Атлетико Мадрид и каталунците.

За момчетата на Пабло Мачин това е шести пореден двубой в Примера, в който те не губят. Те трябва да съжаляват, защото удариха две греди през второто полувреме. Евер Банега имаше този малшанс в 68-ата минута, а в 82-ата Андре Силва задмина вратаря, но после стори по-трудното да не успее да прати кълбото в мрежата.

Иначе още преди почивката домакините от Валенсия на два пъти претендираха за дузпи, но ВАР прецени, че такива не е имало.

С деветото си равенство до момента отборът от “Местайя” е чак на 12-а позиция в класирането.