Волфсбург и Хофенхайм не се победиха във вълнуващ двубой (видео)

Отборите на Волфсбург и Хофенхайм завършиха наравно 2:2 в среща от 14-ия кръг на Бундеслигата. Зрителите на "Фолксваген Арена" станаха свидетели на три гола и един ефектен автогол, който Ермин Бичакчич вкара във вратата си с глава в 28-ата минута. Другото попадение за домакините от Волфсбург реализира Даниел Гинчек в 31-ата минута. За Хофенхайм точни бяха Ишак Белфодил в 4-ата минута и Андрей Крамарич в 73-ата.
След днешния резултат разликата от три точки между двата отбора се запазва. Хофенхайм заема 6-а позиция с актив от 22 точки, а Волфсбург е 9-и с три точки по-малко.
Отборът на Хофенхайм поведе още в 4-ата минута с гол на бившия футболист на Интер Ишак Белфодил. Алжирският нападател отбеляза прекрасен гол с удар от воле след центриране на Андрей Крамарич.
Хърватинът бе на левия фланг, навлезе навътре и пусна добро подаване към Белфодил в наказателното поле. В 28-ата минута Волфсбург достигна до равенството. С голяма доза късмет домакините заличиха изоставането си след автогол на Ермин Бичакчич. Бранителят вкара неспасяем гол с глава в собствената си врата след остро центриране от десния фланг.
В 31-ата минута футболистите на Волфсбург направиха пълен обрат. Точен бе Даниел Гинчек след добро подаване на Адмир Мехмеди, при което стражът на Хофенхайм Оливер Бауман нямаше шанс за намеса. След резултатното и изпълнено с доста емоции първо полувреме на срещата, през втората част зрителите на “Фолксваген Арена” станаха свидетели само на едно попадение.
В 73-ата минута асистентът за гола на Белфодил във вратата на Коен Кастеелс - Андрей Крамарич успя да изравни резултата. Центриране от левия фланг намери на втора греда непокрит Павел Кадержабек, който отклони с глава към освободилия се на метри от голлинията Крамарич. Хърватинът подложи крак и вкара втори гол във вратата на Кастеелс, а попадението донесе и точката на Хофенхайм в днешното госутване на Волфсбург.