Левандовски и Рибери в центъра на вниманието при успех на Байерн (видео)

Байерн (Мюнхен) записа една от най-лесните си победи този сезон, след като надигра Нюрнберг с 3:0 в баварското дерби от 14-ия кръг на Бундеслигата. Със спечелените точки шампионите излязоха на втора позиция, но разликата с лидера Борусия (Дортмунд) остана 9 точки. Ако утре Борусия (Мьонхенгладбах) не загуби от Щутгарт, ще си върне второто място.

Най-хубави спомени от този мач ще имат Роберт Левандовски и Франк Рибери. Полякът реализира първите два гола и така вече има 19 попадения в 20 срещи във всички турнири през кампанията, с което е №1 сред всички в топ 5 първенствата на Европа. Рибери пък заби третия гол и по този начин вече има попадение в 12 поредни сезона в германския елит.
Нико Ковач потвърди решението си да не прибягва до ротации и заложи на титулярите си от последно време. Йошуа Кимих и Леон Горетцка отново се заеха със задачата да организират играта в центъра, а Франк Рибери зае позиция на лявото крило. Вирджил Мисиджан беше титуляр за Нюрнберг с идеята да надбягва тромавите Жером Боатенг и Никлас Зюле.

Планът на франките обаче не проработи, защото вратарят им Фабиан Бредлов допусна груба грешка още в 9-ата минута, когато позволи на Левандовски да го надскочи след корнер и Байерн поведе с 1:0.

Това даде нужното спокойствие на домакините и те с лекота диктуваха темпото. В 27-ата минута Горетцка изненада с далечен изстрел, който се отби в напречната греда, след което Левандовски само насочи кълбото в мрежата за 2:0.

Гостите така и не сториха нищо смислено за тези първи 45 минути, като дори не уцелиха вратата на Мануел Нойер.

През втората част Байерн набързо стигна до трето попадение. В 56-ата минута Рибери съумя да промуши топката през защитниците и вратаря за 3:0.

Скоро след това Ковач извади Рибери и Горетцка, за да ги съхрани за предстощия сблъсък с Аякс в Шампионската лига.

В заключителните секунди представилият се отлично Кимих също нацели гредата.

През идната седмица Байерн гостува на Аякс в битка за първото място в групата в ШЛ, а след това ще пътува до Хановер. Нюрнберг пък остава на 16-а позиция, но още този уикенд може да се окаже още по-надолу.