Арсенал удължи невероятната си серия и излезе на трето място (видео)

Арсенал удължи серията си без загуба във всички турнири на впечатляващите 21 мача, след като победи с 1:0 Хъдърсфийлд  на "Емиратс". Успехът не дойде никак лесно, но благодарение на него "топчиите" се изкачиха на трето място във временното класиране поне за няколко часа - докато завършат мачовете на Челси и Тотнъм. Единственото попадение реализира Лукас Торейра с акробатично изпълнение седем минути преди края.

Унай Емери бе направил три промени в сравнение с дербито с Манчестър Юнайтед. Стефан Лихтщайнер, Гранит Джака, който бе с капитанската лента, и Александре Лаказет започнаха за сметка на контузения Роб Холдинг, Аарън Рамзи и Алекс Иуоби. Месут Йозил отново не беше в групата на "артилеристите".

Дейвид Вагнер също бе направил три корекции. Томи Смит, Крис Льове и Дани Уилямс бяха титуляри днес.
Нападателното дуо на "артилеристите" пропусна две изключителни възможности през първата част. В 28-ата минута Джака стреля от границата на наказателното поле,  а Обамеянг засече от пет-шест метра, но топката премина встрани от вратата. Минута след това Лаказет направи още по-голям пропуск. Гендузи го намери непокрит, но нападателят се подхлъзна и от 15 метра стреля високо над вратата.

В 42-рата минута Лаказет прати топката във вратата на Льосъл. Попадението обаче бе отменено заради засада. Французинът бе зад отбраната в момента, когато Обамеянг свали с глава дълго подаване на Лено, но след това Занка игра с топката, връщайки я лошо към своя вратар. В крайна сметка флагът бе вдигнат правилно, така че голът бе отменен.

В самия край на полувремето опасен удар на Притчард премина над вратата. След това страхотен изстрел на Торейра бе избит от Льосъл.

Така се запази тенденцията Арсенал да не води на почивката в нито един от мачовете си в първенството от началото на сезона.
За началото на второто полувреме в игра за домакините се появиха Иуоби и Мхитарян, които замениха Лаказет и Лихтащейнер.

В 57-ата минута гостите настояваха за дузпа. Смит центрира отдясно, а Притчард се опита да се завърти и падна, претендирайки, че Белерин е закачил крака му. Сигнал обаче не последва.
Арсенал създаде няколко разбърквания пред Льосъл, но така и не успяваше да стигне до гол. В крайна сметка това се случи седем минути преди края. Гендузи центрира към далечната греда, където Обамеянг опита да засече, но се получи рикошет. След това топката пак стигна габонеца, който центрира към Торейра. Уругваецът засече със странична ножица, носейки трите точки на лондончани.
Арсенал има 34 точки - една повече от Тотнъм и три пред Челси, които са с мач по-малко. Хъдърсфийлд е в зоната на изпадащите с 10 пункта.