Атлетик Билбао показва зъби за Ла Копа

Отборът на Атлетик Билбао записа нова категорична победа за Купата на краля, разбивайки с 4:0 Уеска при гостуването си в арагонския град. В първия 1/16-финал “лъвовете” победиха с 4:0 и с общ резултат 8:0 продължават напред. Това беше дебютен мач за новия треньор Гайска Гаритано. “Рохибланкос” се представят отчайващо в Ла Лига, където са в зоната на изпадащите. Ариц Адурис и Иняки Уилиямс добавиха по два гола за успеха на баските.
В 38-ата минута Иниго Мартинес изведе брилянтно Адурис, който технично копна топката и преодоля излезлия напред Аксел Вернер - 0:1. След почивката 37-годишният стрелец реализира още едно попадение. В 58-ата играчите на арагонския тим смятаха, че нападателят е в засада и спряха. Повторенията показаха, че той не е в засада. Адурис насочи между краката на вратаря от близко разстояние - 0:2. В 78-ата домакините получиха дузпа, след като Иниго Мартинес повали Камачо. Камачо пропусна дузпата, стреляйки покрай гредата. Само минута след изпълнението Иняки Уилиямс отбеляза за 0:3 след чудесно подаване на Раул Гарсия. В 92-ата Уилиямс вкара за крайното 0:4 след грешка на вратаря.