Брилянтно воле на Десподов и съдията спасиха ЦСКА-София срещу Лудогорец (видео+галерия)

ЦСКА-София и Лудогорец завършиха 1:1 в дербито на 18-ия кръг в Първа лига, което се игра пред около 7000 зрители на стадион "Българска армия". Клаудиу Кешерю откри резултата в 29-ата минута, а Кирил Десподов изравни с брилянтно воле в 67-ата минута.

И този мач не мина без груби съдийски грешки, които ощетиха сериозно разградчани. Николай Йорданов подмина много спорно положение за дузпа в 49-ата минута за нарушение на Чорбаджийски срещу Кешерю, когато резултатът бе 1:0 в полза на орлите. В 66-ата минута, при 1:1, не изгони Малинов с директен червен картон за изключително груб фаул срещу Натанаел. Преди това спести още два жълти картона на халфа на червените за нарушения срещу Марселиньо.

Секунди след тази ситуация спести втори жълт картон и на Рубен Пинто. Ел Маестро се усети, че футболистът му ще бъде изгонен при следваща интервенция и го смени.

В 89-ата минута реферът показа заслужен втори жълт картон на Сисиньо за фаул срещу Десподов. Преди това обаче, още в началото на срещата, той декорира бразилеца, който отне чисто топката от Десподов и не трябваше да отсъди дори нарушение.

Иначе първото опасно положение бе пред вратата на червените. Кешерю центрира отляво, Жеферсон увисна и Лукоки стреля от воле, но в аут. В 12-ата минута Сисиньо изби чисто топката на Десподов, но реферът Николай Йорданов сбърка като отсъди нарушение и показа жълт картон на бразилеца. След центрирането последва шут, който излезе в аут.

Секунди по-късно реферите спряха много опасна атака на Вандерсон отляво с несъществуваща засада. Бразилецът бе покрит, но съдиите не прецениха добре ситуацията.

Така се стигна до 29-ата минута, в която Лудогорец откри резултата. Лукоки спечели корнер. Последва центриране на близката греда, Недялков отклони топката към Кешерю, който от 4-5 метра матира Черниаускас с глава.

В 33-ата минута гостите като по чудо не вкараха втори гол. Лукоки преодоля Жеферсон и центрира към Марселиньо. Бразилецът стреля от воле, Черниаускас изби, а при добавката от пет метра Кешерю нацели лявата греда. Румънецът обаче бе в засада и такава беше отсъдена.

В 36-ата минута Ренан спаси опасен шут на Джеси. Четири минути по-късно стражът на Лудогорец отново се намеси добре, когато Чорбаджийски опита да вкара с шпагат след разбъркване от корнер, но Ренан изби.

В 43-ата минута само късметът попречи на ЦСКА-София да изравни, когато изстрел на Пинто профуча на сантиметри покрай дясната греда.

След почивката орлите натиснаха своя съперник. В 49-ата минута Лудогорец можеше да получи дузпа, когато Лукоки подаде към Кешерю, румънецът финтира Чорбаджийски, който го фаулира в наказателното поле, но реферът Николай Йорданов остана безмълвен.

Последваха силни минути на орлите, които организираха няколко много опасни атаки, но те не завършиха с удар.

В 64-ата минута разградчани сбъркаха при изнасянето на топката, тя попадна в Десподов, който пусна с пета към Жеферсон. Последва центриране към резервата Али Соу, който стреля с глава, но в аут. Само три минути по-късно Манолев преодоля без проблем Натанаел, центрира към Десподов, който Вандерсон отказа да покрие и това струва скъпо на орлите, тъй като нападателят на ЦСКА-София вкара красив гол от воле за 1:1.

Само 120 секунди по-късно Малинов извърши изключително груб фаул срещу Натанаел, за което можеше да бъде изгонен, но се размина със само жълт картон. Това бе третото грубо нарушение на халфа на червените.

Секунди по-късно реферът пък предупреди Пинто, че ще го изгони при следващ фаул, тъй като полузащитникът извърши грубо нарушение, а вече имаше и жълт картон.

В 82-ата минута Йорданов подмина нарушение на Лукоки срещу Десподов пред границата на наказателното поле на орлите.

В 89-ата минута Сисиньо получи втори жълт и респективно червен картон за фаул срещу Десподов. До края на срещата изобилстваха разправиите и мач почти не се игра. Реферът първоначално вдигна две минути продължение, от ЦСКА-София обаче поискаха да го увеличи и Йорданов се съгласи, оставяйки играта да продължи 5 минути след края на редовното, но в тях не се случи нищо интересно и двубоят завърши 1:1.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1