Нова грешна стъпка на ПСЖ

Пари Сен Жермен записа втори пореден мач без да победи в шампионата на Лига 1. Парижани завършиха наравно 1:1 при визитата си на Страсбург в мач от междинния 16-и кръг на френския шампионат. Наставникът на ПСЖ Томас Тухел даде почивка на голяма част от титулярите, като срщата пропуснаха Неймар, Тиаго Силва, Маркиньос и Анхел Ди Мария, а Килиан Мбапе и Дани Алвеш се появиха като резерви.

Домакините откриха резултата малко преди почивката. Един далечен шут се отби в ръката на Тило Керер в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Кени Лала и не сбърка.

На почивката в игра се появи Мбапе и атаките на ПСЖ станаха по-опасни. Обсадата на вратата на домакините бе тотална, но изравнителното попадение дойде двайсетина минути преди края. Мбапе бе спънат в наказателното поле и се стигна до дузпа и в полза на гостите. Единсон Кавани бе точен и направи 1:1. След гола парижани продължиха да са далеч по-активният тим, но домакините се отбраняваха добре. В 95-ата минута домакините можеха да поднесат сензацията, но техен гол бе отменен правилно заради засада.

Така ПСЖ допусна нова грешна стъпка, след като преди няколко дни не успя да победи Бордо и мачът приключи при 2:2. Въпреки това преднината на играчите на Томас Тухел на върха е толкова голяма, че никой не се съмнява, че тимът отново ще е шампион. ПСЖ води с 14 пред втория Лил. Страсбург от своя страна е на девета позиция с 22.