Виляреал скъса мрежата на Алмерия

Отборът на Виляреал направи на пух и прах втородивизионния Алмерия, разбивайки го с 8:0 в мача реванш от турнира за Купата на краля, игран на “Естадио де ла Серамика”. Първата среща в андалуския град беше приключила със зрелищното 3:3.
Тази вечер “жълтите” нямаха пощада и разпиляха своя съперник. Карл Токо Екамби наниза четири попадения и беше героят на вечерта. Головото шоу стартира в 23-ата минута, когато Екамби вкара от втория си опит сам срещу вратаря. В 30-ата стрелецът се възползва от поредна грешка в защитата на “червено-белите” и направи 2:0. В 36-ата той имаше на сметката си хеттрик. Ману Тригерос и Карлос Бака разиграха, а нигериецът Екамби отблизо не сбърка. Секунди преди почивката Бака реализира след отлично насочване - 4:0.
И след почивката паднаха четири гола. По-малко от минута след началото на втората част Екамби вкара за четвърти път, като пак нямаше кой да го спре. В 53-ата Бака нацели греда. Голаджията на “подводницата” Жерард Морено се присъедини към фиестата с попадение в 67-ата минута, измъквайки се от засадата. В 76-ата Саму Чаквуезе тресна греда. В 82-ата Бака се разписа от дузпа, а последният осми гол дойде след попадение на Даниел Раба и прекрасна асистенция на Жерард Морено.
Виляреал - Алмерия 8:0 (3:3 в първия мач)
1:0 Екамби (23)
2:0 Екамби (30)
3:0 Екамби (36)