Дижон доживя отново да види победа

Отборът на Дижон победи с 2:1 Гинган в мач от междинния 16-и кръг на Лига 1. Тимът от Източна Франция записа четвърта победа от началото на шампионата, но първите три бяха още в началните три кръга на надпреварата. Така три месеца и половина по-късно отборът на Оливие Дал’Олио записа успех.

Бенжамен Жано откри за домакините, но в 71-ата минута Уесли Лотоа получи втори жълт картон и трябваше да остави тима си с човек по-малко. Скоро Режис Коко изравни за бретанците, но четири минути преди края Усама Хадади донесе победата на отбора си. С успеха си днес Дижон събра 16 точки и се намира на 16-а позиция. Гинган от своя страна остава на дъното с едва осем - на пет от спасителната зона.

Новакът Ним показа, че се намира в отлична форма в последно време и записа трета поредна победа, след като надигра с 2:1 като гост Каен. Умут Бозок откри в началото на мача, но домакините изравниха в самия край чрез Принс Онианге. Буквално в последната секунда на срещата обаче Лиок Ландре донесе трите точки за Ним. Така отборът от Южна Франция е осми с 23 точки. Каен пък продължава да изпитва големи трудности и е на границата на опасната зона с 13.

Тулуза победи с 1:0 при визитата си на Реймс. Единственото попадение бе дело на Исиага Сила в 45-ата минута. Успехът прати “виолетовите” на 15-о място с 18 точки. Реймс пък е на 11-о място с 21.