Резервите на Барса направиха шоу за над 76 хиляди зрители (галерия)

Отборът на Барселона стигна до 1/8-финалите за Купата на краля след 4:1 като домакин над третодивизионния Културал Леонеса в среща реванш, играна пред 76 398 зрители на "Камп Ноу". Обикновено тези протоколни мачове се играят пред обидно малко публика, но каталунският клуб организира Ден на Солидарния сосио и голяма част от членовете на клуба предоставиха своите карти на деца и различни организации.
Тази вечер точни за барселонци бяха Мунир Ел Хадади (18), Денис Суарес (26 и 70) и Малком (44). За гостите се разписа Сене. "Синьо-червените" продължават напред с общ резултат 5:1. Лошата новина за Барса дойде в края на двубоя, когато Малком получи контузия в глезена.
В първата среща каталунците спечелиха с 1:0. Ернесто Валверде заложи на множество резерви и момчета от дублиращия тим. Единствен сред твърдите титуляри се появи Иван Ракитич. Малком, Мунир Ел Хадади и Денис Суарес оформиха нападателния тризъбец. Чуми и Томас Вермален се появиха в центъра на защитата.
Гостите "показаха зъби" още в седмата минута. Тогава се наложи Яспер Силесен да прави спасяване след удар от въздуха на Мансебо. В 14-ата "блаугранас" изградиха първата си наистина добра атака, която донесе заплаха. Малком центрира и Мунир нанесе удар с глава леко встрани от гредата.
Четири минути по-късно домакините откриха резултата след чудесно колективно нападение. Иван Ракитич и Денис Суарес разиграха, топката достигна до Мунир, който на 17 метра от голлинията се завъртя и насочи безупречно към далечния горен ъгъл.
В 22-ата испанецът с марокански корени беше много близо и до втори гол. Малком асистира на ръба на засадата за Мунир, който сам срещу вратаря нацели близката греда. В 26-ата Денис Суарес реализира прекрасен гол за 2:0. Испанецът, който много рядко получава шанс за изява, напредна и от 21 метра фалцира топката към далечния долен ъгъл, насочвайки точно до гредата.
Гостите от Кастийя и Леон играеха открит футбол и често се оголваха в задни позиции. Така в 30-ата Денис Суарес получи нов шанс за удар, а минута по-късно Ракитич лесно стигна до вратаря, след което не успя да го преодолее от малък ъгъл. В 44-ата Ракитич центрира към точката на дузпата, където Малком беше изпуснат и реализира с глава, пращайки кълбото неспасяемо до гредата - 3:0.
В 54-ата гостите се отстрамиха с попадение. Силесен отрази сравнително опасен удар, но не изби добре и позволи атаката да продължи. Секунда след избиването Сене получи на празна врата и отбеляза - 3:1. В 67-ата Мунир пропусна сам срещу вратаря. В 70-ата младият талант на "лос кулес" Рики Пуч технично подаде към Денис Суарес и последният отбеляза с прецизно насочване за 4:1. Това беше дебют в официален мач за 19-годишния Пуч, който е смятан за една от големите надежди на Ла Масия. В края на двубоя Малком получи травма на глезена и не можа да довърши срещата.
Погледите в Кан Барса вече са насочени към съботното градско дерби с Еспаньол.
Барселона: Силесен; Семедо (62 - Лангле), Чуми, Вермален, Миранда; Ракитич (46 - С. Бускетс), Аленя, Ориол Бускетс (55 - Рики Пуч); Малком, Мунир, Денис Суарес
Барселона - Културал Леонеса 4:1 (1:0 в първия мач)
1:0 Мунир (18)
2:0 Денис Суарес (26)
3:0 Малком (44)