Бен Арфа напомни за себе си с прецизен гол и Рен удари Лион като гост (видео)

Отборът Рен изненада Лион и го победи с 2:0 като гост в мач от междинния 16-и кръг на Лига 1. Бретанците се съвзеха по най-добрия начин след тежката загуба с 1:4 като домакин от Страсбург, което коства и поста на вече бившия старши треньор Сабри Ламуши. Новият наставник Жюлиен Стефан пък започна по отличен начин кариерата си начело на тима.

Рен нанесе удара си в рамките на две минути в края на първото полувреме. Хатем Бен Арфа откри с чудесен и изключително прецизен далечен удар, след като първо се бе освободил от няколко защитника, а след това Жордан Сиебатчо удвои, след като засече пас по земя на Исмаила Сар.

През втората част Лион наложи натиск, който обаче не бе материализиран по никакъв начин. Набил Фекир и Усем Ауар бе най-близо до намаляване на резултата, но така и не се стигна до гол.

По този начин Лион отстъпи втората си позиция в класирането и вече е четвърти. “Хлапетата” са с 28 точки. Рен пък се съвзе след три поредни мача без победа и вече е 13-и с 20 точки.