Бетис повали Реал Сосиедад (видео)

Отборът на Бетис продължи силното си представяне след домакинска победа с 1:0 срещу Реал Сосиедад в обеден мач от 14-ия кръг на испанското първенство. Жуниор отбеляза единствения гол в 33-ата минута. Гостите от Сан Себастиан имаха немалко голови ситуации, но ги пропуснаха. В последните осем дни андалуският тим спечели престижна победа срещу Барселона, а в средата на тази седмица се класира за 1/16-финалите в Лига Европа.
През първото полувреме севилци диктуваха темпото, притежаваха топката, но по-добрите голови възможности бяха за баските. Териториалното преимущество на “зелено-белите” беше особено отчетливо в първите 20-ина минути, когато достигна 70 процента. В 33-ата домакините се поздравиха с попадение след корнер. Топката беше отклонена към втората греда, където непокритият Жуниор отбеляза отблизо - 1:0.
“Чури урдин” създадоха своите интересни ситуации в края на полувремето. В 39-ата Пау Лопес направи много добро спасяване след контраатака и шут на Сандро Рамирес. Минута по-късно Давид Сурутуса сам не повярва как не успя да се разпише. Той беше абсолютно сам на пет метра от вратата, но стреля на сантиметри от гредата.
Втората част започна с намеса на Мигел Моя. Жуниор отново беше оставен сам на втора греда, стреля с глава и стражът се прояви. В 61-ата гостите от “Аноета” на два пъти изпуснаха. Сандро преодоля Пау Лопес, но не намери ъгъл за удар, получи се подаване към Микел Оярсабал, но крилото не се нагоди добре за насочване. В 80-ата Аднан Янузай потърси далечния ъгъл и мъничко не му достигна за попадение. В крайна сметка над 46 хиляди зрители в Севиля аплодираха своите след завоювани три точки.