Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Стърлинг влезе в историята с гола си срещу Борнемут

С попадението си за победата на Манчестър Сити с 3:1 над Борнемут Рахийм Стърлинг стана първият играч в историята на Висшата лига, който отбелязва гол във всеки един от първите си шест мача срещу един и същ съперник. Днес той направи резултата 2:1 в полза на своя тим, когато се разписа в 57-ата минута.

В тези шест срещи с “черешките” Стърлинг само веднъж е вкарал повече от едно попадение - в първия му двубой срещу тях през октомври 2015 г., когато оформи хеттрик още през първото полувреме за крайната победа на “гражданите” с 5:1. Крилото пропусна следващия мач между двата отбора заради контузия, но оттогава неизменно се разписва в тези двубои. Във всички тях Сити побеждава, като английският шампион няма загуба срещу Борнемут, откакто този тим се изкачи във Висшата лига.
Именно английският национал спаси манчестърци с гол в седмата минута на добавеното време за крайното 2:1 в тяхна полза в мач между двата тима през август миналата година, а в 99-ата минута той си изкара втори жълт и съответно червен картон.