Брайтън обърна 10 от Хъдърсфийлд (видео)

Брайтън победи с 2:1 Хъдърсфийлд като гост, слагайки край на  поредицата от три мача без поражение на "териерите". Матиас Йоргенсен даде аванс на домакините още в първата минута, но Стив Муние остави отбора си човек по-малко в 32-рата. Брайтън се възползва от това и Шейн Дъфи изравни в добавеното време на първата част, а Флорин Андоне (69') донесе победата на гостите с първия си гол в Премиър лийг.

Двубоят започна перфектно за домакините, които поведоха в резултата още в 58-ата секунда. Билинг изпълни дълго тъч, Бруно се опита да изчисти топката, но вместо това я върна в собственото си наказателно поле. Йоргенсен изпревари всички и засече с глава на близката греда - 1:0.

В 32-рата минута Муние остави Хъдърсфийлд с човек по-малко, след като влезе опасно в глезена на Бисума, за което получи директен червен картон.

В четвъртата минута на добавеното време на първата част Брайтън изравни. Бруно изпълни късо корнер към Марч, който центрира отляво, а Дъфи засече с глава - 1:1.

В 69-ата минута румънецът Флорин Андоне донесе победата на Брайтън с първия си гол за "чайките", дошъл след удар с глава отблизо.

Брайтън заема 11-о място с актив от 18 точки, докато Хъдърсфийлд е точно над зоната на изпадащите с 10 пункта.