Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Кристъл Палас взе ценен успех срещу Бърнли (видео)

Отборът на Кристъл Палас постигна победа с 2:0 при домакинството си на Бърнли в мач от 14-ия кръг на Висшата лига. Попаденията реализираха Джеймс Макартър (16’) и Андрос Таунзенд (77’).

Домакините бяха по-добрият тим през по-голямата част от мача и заслужено надделяха над пряк конкурент в битката за оцеляване. Те откриха резултата в 16-ата минута, когато Макартър центрира, Макс Майер се размина с топката, но тя се удари в гредата и влетя в противниковата мрежа. В 66-ата Уилфред Заха можеше да удвои техния аванс, но ударът му срещна напречната греда. Таунзенд обаче успя да вкара втори гол за своя тим в 77-ата минута с мощен шут в далечния ъгъл на вратата от границата на наказателното поле.

С трите точки днес Кристъл Палас събира 12 и се изкачва на 14-ото място в класирането. Бърнли, със своите 9 пункта, е в зоната на изпадащите на 18-а позиция.