Ман Юнайтед с нов провал, Саутхамптън повярва, но отново не победи като домакин

Манчестър Юнайтед не успя да победи в трети пореден мач във Висшата лига при гостуването си на Саутхамптън и двата отбора завършиха наравно 2:2. По този начин “червените дяволи” се завърнаха на седмото място, което малко по-рано днес бе заето от Лестър, а домакините се изкачиха с една позиция и вече са на 18-o място. "Светците" започнаха вихрено и успяха да поведат с два гола до 20-ата минута, но момчетата на Жозе Моуриньо упражниха сериозен натиск и върнаха двете попадения до края на полувремето.

Португалският специалист поднесе изключително интересен състав, след като “червените дяволи” излизязоха с цели петима футболисти, които могат да играят в сърцето на халфовата линия на тима, но двама от тях този път бяха част от дефанзивния вал на състава.

Немяна Матич бе върнат в центъра на отбраната, където оформи тройка с Фил Джоунс и Скот Мактоминей, а Маруан Фелаини Андер Ерера и Пол Погба трябваше да изнесат тежестта в средата на терена. Маркъс Рашфорд и Ромелу Лукаку трябваше да поведат атаката. На двата фланга бяха поставени Люк Шоу, който през второто полувреме получи травма и бе заменен от дебютанта Диого Далот, и капитана Ашли Йънг.

За домакините отново извън сметките бяха централния нападател Дани Ингс, който пропусна трети пореден мач, както и левият защитник Райън Бертранд, който има проблеми с контузия в гърба.

В 13-ата минута Стюърт Армстронг откри за Саутхамптън, прострелвайки Давид Де Хеа отдясно. До попадението се стигна след страхотен пробив на Нейтън Редмънд, който комбинира с Обафеми, а топката се озова в Армстронг, който не сгреши. Само седем минути по-късно ново попадение за "светците" отбеляза Седрик Соареш след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар. Фаулът, предхождащ нарушението, бе дело на Маркъс Рашфорд срещу Марио Лемина. Това вдъхна сериозна надежда на феновете на домакините, че може да успеят да видят първа победа домакинска на своя "Сейнт Мери", но те бяха попарени бързо.

Манчестър Юнайтед намали резултата на 2:1, след като Ромелу Лукаку се възползва от отлично отиграване на Рашфорд. Английският национал получи добър пас от дълбочина, след което се вряза в няколко защитника, пращайки топката около точката на дузпата, а за белгийският таран остана само да я прати в мрежата със силен удар. 39-ата минута "червените дяволи" достигнаха до изравняването след нов отличен пробив на Рашфорд, който успя да нахлуе в наказателното поле, а подаването му бе засечено от Андер Ерера. Испанецът прати топката във вратата с пета под плонжа на вратаря на "светците" Алекс Маккарти. Двата отбора се оттеглиха на почивка при 2:2.

През второто полувреме двете единайсеторки свалиха сериозно оборотите и сякаш нито един от двата тима не показа достатъчно желание и натиск, за да стигне до победата. В 67-ата минута Пол Погба опита да отбележи със задна ножица, но топката не затрудния стража на “светците”, който улови спокойно. Десетина минути по-късно хубав удар отправи Хойберг, но той не представляваше проблем за Давид Де Хеа В 79-ата минута Марио Лемина отне много леко на Погба, след което подаде на Нейтън Редмънд, който отправи добър удар, но испанският страж отрази в корнер, което може би бе и най-големия шанс за Саутхамптън през втората част. В края на срещата двата отбора си размениха центрирания от фаулове, който обаче не донесоха сериозна опасност за двамата вратари. Така последният съдийски сигнал дойде при същия резултат, както и след първите 45 минути - 2:2.