Юве сгъна Фиорентина, Ад имаше само на трибуните (видео+галерия)

Ювентус отнесе Фиорентина насред Флоренция с 3:0. Пълните трибуни на "Артемио Франки" очакваха празник срещу отбора, с който имат десетилетна вражда, но в крайна сметка шампионите не срещнаха никакъв отпор на игрището. Родриго Бентанкур откри резултата в 31-ата минута. Джорджо Киелини удвои в 69-ата. Десет минути по-късно Кристиано Роналдо направи 3:0 от 11-метров наказателен удар. Така "зебрите" продължават сигурно напред към осма поредна титла в Серия "А".

Двубоят започна със свистящ изстрел на Марко Бенаси, който се размина на сантиметри с изключителен гол. Така полузащитникът на "Ла Виола" пропусна възможността да зарадва пълния стадион във Флоренция още в първите секунди на дербито.

В 12-ата минута Никола Миленкович потърси попадение с глава, но не сполучи и топката премина над целта.

В 15-ата минута Пауло Дибала пробва мерника си от фаул, за който се гласеше и Кристиано Роналдо. Ударът на аржентинеца обаче се спря в стената на "виолетовите".

В 25-ата минута гостите от Торино поискаха дузпа. Матия Де Шилио центрира след пробив отдясно, а топката се отби в ръката на левия бек на Фиорентина Кристиано Бираги. Главният съдия Даниеле Орсато се допита до ВАР, но прецени, че бранителят не е действал с умисъл.

В 31-ата минута Бентанкур направи двойно подаване с Дибала, напредна към наказателното поле, а от своя страна бранителите на "Ла Виола" му направиха мини шпалир. Така останал фронтално срещу Албан Лафон, халфът на Старата госпожа опъна мрежата - 1:0 за шампионите.

Малко след това Кристиано получи отлична възможност да стреля към целта от фаул на границата на пеналтерията. Изстрелът на португалеца обаче бе блокиран, което го ядоса сериозно.

Втората част премина като първата и отново по-опасните атаки бяха на "бианконерите". В 69-ата минута Джорджо Киелини направи 2:0 по леко щастлив начин. Опитният бранител шутира от трудно положение, топката се отби във вратаря, но с парабола влетя в мрежата. Реферът отново погледна ситуацията с ВАР, но отново не видя нищо нередно.
Десетина минути след това топката се отби в ръката на защитник в наказателното поле на "Ла Виола", което доведе до дузпа. Роналдо направи 3:0 с безгрешно изпълнение и вече мачът се доиграваше. След гола си Кристиано изрита силно топката към трибуните, което му донесе жълт картон и смяна.

ФИОРЕНТИНА - ЮВЕНТУС 0:3

0:1 Бентанкур (31)
0:2 Киелини (69)
0:3 Роналдо (79 - дузпа)
Стартовите състави:

Фиорентина: Лафон, Миленкович, Пецейя, Уго, Бираги, Бенаси, Верету, Едимилсон, Киеза, Симеоне, Жерсон