Борусия (Дортмунд) гази всеки на пътя си (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) продължава да реди победи на своя актив в Бундеслигата след 2:0 срещу гостуващия Фрайбург в двубой от 13-ия кръг. Марко Ройс (40-дузпа) и Пако Алкасер (90) зарадваха публиката на “Сигнал Идуна Парк”. С успеха “жълто-черните” запазиха преднината си от девет точки пред шампиона Байерн (Мюнхен), който временно се изкачи на трета позиция. Испанският голаджия Алкасер не спира с голови си изяви и е вкарал във всичките си шест двубоя, в които е влизал от пейката.
Момчетата на Люсиен Фавър очаквано осъществиха натиск и постепенно затягаха обръча около вратата на гостуващия тим. В 17-ата минута Аксел Витсел потърси удар от около 23 метра, който беше блокиран. В 24-ата “жълто-черните” бяха на сантиметри от първия гол в срещата. Витсел и Марко Ройс комбинираха на скорост, Джейдън Санчо нахлу отдясно и центрира полувисока топка, Марио Гьотце стигна до нея на шест метра от голлинията, но само я закачи с върха на пръстите си и не съумя да насочи в мрежата.

Четири минути по-късно се получи карамбол пред вратата на Александер Шволов. Гьотце и Ройс бяха блокирани при опитите си за удари, топката стигна до Якон Бруун Ларсен, който от малък ъгъл от едва два метра не намери пролука и уцели близката греда.

В 39-ата Санчо много умело изработи дузпа за своя отбор. Халфът на дортмундци финтира Доминик Хайнц, защитникът посегна и чукна леко в крака съперник си, което даде основание на Санчо да се възползва и да падне. Съдията не се поколеба и отсъди дузпа. Марко Ройс отбеляза със силен удар в центъра на вратата. В 42-ата Фрайбург беше на сантиметри от изравняване. Жером Гондорф изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар, прехвърли стената, нацели напречнаа греда, след което топката тупна на няколко пръста от голлинията.
Втората част започна с шанс за второ попадение в мрежата на гостите. В 47-ата минута Хайнц загуби топката, но Марко Ройс не се възползва от ситуацията. В 54-ата Бруун Ларсен направи пробив отляво, изведе Гьотце, който потърси подаване на седем метра от голлинията и не намери съотборник. Пет минути по-късно Витсел шутира от границата на наказателното поле, пращайки кълбото над гредата.
В 79-ата Лукас Пишчек пропусна страхотна възможност, след като вратарят Шловов нямаше шанс да се намеси. В 90-ата резервата Пако Алкасер реализира дежурния си гол. Най-добрият днес Санчо отново си поигра с бранителите на гостите, подаде вдясно за Пишчек, който центрира за точно позиционирания Алкасер и той сам насочи отблизо в мрежата за крайното 2:0.