Кадри на Левски изстреляха Хебър към ударно завръщане сред професионалистите

Отборът на Хебър (Пазарджик) се завърна победоносно във Втора лига. Тимът на Николай Митов, който спечели категорично Югозападната Трета лига през миналия сезон, надви с 3:0 на старта на втория ешелон друг новак - Спартак (Плевен). Пред пълните трибуни в Брацигово "зелените" напълно заслужено спечелиха, а головете бяха дело на три от новите попълнения. Пристигналите от Локомотив (Пловдив) Янко Ангелов (21) и Асен Георгиев (65), както и дошлият от Локомотив (София) Тодор Чаворски (90), бяха точни в дебюта си за пазарджиклии. Червен картон за плевенчани получи вратарят на тима Станислав Антов в 65-ата минута, когато игра с ръка извън наказателното поле, като развали своя дебют за клуба.

80 Хебър - Спартак (Плевен)

Над 1000 зрители пристигнаха от Пазарджик в Брацигово, за да видят първата среща от 12 години на Хебър в професионалния футбол. Наставникът Николай Митов заложи на шестима от пристигналите през лятото 11 нови футболисти. Това бяха Асен Георгиев, Димитър Везалов, Томислав Папазов, Янко Ангелов, Божидар Васев и Георги Андонов.

"Зелените" бяха по-активни от самото начало, като в 21-ата минута излязоха напред в резултата. Бившият играч на Левски Цветелин Тонев проби отдясно и центрира към капитана Янко Ангелов, който с глава прати коженото кълбо в мрежата и ознаменува дебюта си с първи гол за Хебър. Домакините продължиха да играят по-добре, но в края на първата част Спартак стана по-активен, но нов гол до почивката не падна.

Втората част Хебър тръгна да търси втори гол, който дойде в 68-ата минута. Това се случи, след като вратарят на гостите Антонов беше изгонен за игра с ръка извън наказателното поле. Стражът не прие добре решението на съдията Валентин Железов.

При изпълнението на пряк свободен удар Георгиев удвои. Това се случи с удар от около 20 метра, като и за централния защитник това също е първи гол в първия му мач за Хебър. Новият нападател Тодор Чаворски влезе от пейката и дебютира за пазарджиклии, а в последните секунди също записа името си сред голмайсторите. Това стана след точно изпълнена от него дузпа. Именно Чаворски беше повален в наказателното поле от Валентино Макавеев.

Интересното е, че тримата голмайстори са юноши на Левски и се познават отлично. Тримата са от един от най-успешните набори - 1993, в последното десетилетие на "Герена", като бяха привлечени по специалното желание на Николай Митов, който ги познава от деца.